Opencart nedir oepncart güncellemeleri nasıl kurulur

blackkeys

New member
XNullUser
Reaction score
0
NullCash
18

Opencart Nedir?

Opencart işini internet ortamına taşımak ve e-ticaret yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş PHP tabanlı, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir e-ticaret platformudur. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle geliştirilebilir bir web sitesi altyapısı sunması ve kullanıcı dostu ara yüzüyle e-ticaret sektörü için en çok tercih edilen hazır scriptler arasında yer almaktadır.

Opencart’ın Avantajları Nelerdir?

• Kolay kurulum ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde yönetim kolaylığı kazabilirsiniz.
  • PHP tabanlı ve MySQL veri tabanı kullanılan bir platform olduğu için ihtiyaçlarınız doğrultusunda kolaylıkla geliştirmeler gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sınırsız ürün, üretici ve kategori eklemesi yapabilirsiniz.
  • Edineceğiniz SSL sertifikası ile bütün bankaların sanal pos sistemlerini kullanabilirsiniz.
  • API desteği sayesinde gerekli entegrasyonları gerçekleştirebilirsiniz.
  • Çok çeşitli eklenti ve tema alternatiflerinden ihtiyaçlarınıza en uygununu seçip, kullanabilirsiniz.
  • Muhasebe entegrasyonu sayesinde muhasebe hesapları ile entegre bir şekilde çalışmalarınızı yürütebilirsiniz.
  • Pazarlama modülü, ödeme yönetim modülü, kargo yönetim sistemi gibi pek çok modül sayesinde müşterilerinize kolay ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunabilirsiniz.

Opencart Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır?

• Opencart kurulumunuzu gerçekleştirmek için öncelikle Linux işletim sistemi üzerinde çalışan bir web hosting ya da sunucu hizmetine sahip olmanız gerekmektedir. Bu hizmetlerden birisine sahip olduktan sonra Opencart’ın resmi web sitesine giriş yaparak gerekli olan dosyaları bilgisayarınıza indiriniz ve zip formatındaki dosyalarınızı bir klasöre çıkartınız.
  • Yükleme işlemini sorunsuz gerçekleştirebilmeniz için indirmiş olduğunuz Opencart dosyaları içerisinde bulunan “upload” klasöründeki “config-dist.php” belgesinin adını “config.php” ve “admin/config-dist.php” belgesinin adını “admin/config.php” olarak değiştiriniz. Kullandığınız FTP programından hosting hesabınıza bağlanarak Opencart dosyalarınızı, sitenizin çalışacağı “public_html” klasörüne kopyalayınız.
  • Dosyalarınızı kopyaladıktan sonra Opencart yazılımının çalışabilmesi için bir veri tabanı dosyası oluşturmanız gerekmektedir. Bu dosyayı oluşturmak için kullanıcı adı ve şifrenizle cPanel’e giriş yapınız.

chrome100

Member
XNullUser
Reaction score
0
NullCash
370
great module for import! Thank you so much! Thank you so much!